Grzaniec galicyjski- herbata o cudownym smaku i szerokim spektrum działąnia

Uncategorized By marcoula 0 Comments

Herbatę można przygotowywać na różne sposoby i nie zawsze wychodzi nam to na zdrowie. Dzieje się tak, bo niektóre z nich są podrasowane przez wspomagacze o dużej mocy sprawczej.

Dlaczego herbata z prądem to nie dobry pomysł?

Po pierwsze dlatego, że wcale tak dobrze nie rozgrzewa. Po drugie, że alkohol zabija jej smak i aromat. Po trzecie, bo zbyt duża dawka alkoholu człowieka tylko otumania i oszałamia, a nie stawia na nogi. Po czwarte herbaty z prądem nie można używać do popijania leków ani innych witamin. Po piąte trzeba mieć do niej zdrowy żołądek, bo inaczej można poczuć jej bolesne działanie i nieprzyjemne skutki uboczne.

Dlaczego grzaniec galicyjski to lepsza alternatywa?

Po pierwsze, bo wypicie owej herbaty nie grozi przygodami trawiennymi. Po drugie, gdyż grzańca galicyjskiego nie trzeba się obawiać i można nim popijać wszystko. Po trzecie, gdyż rozgrzewa lepiej niż termofor. Można nim częstować nie tylko dorosłych, ale i dzieci. W końcu odrobina przypraw, cytryna i plasterek pomarańczy jeszcze nikomu nie zrobił krzywdy.

Herbata w postaci grzańca to doskonały środek napotny i można ją dawkować na przeziębienie. Dzięki niej wszystkie objawy przejdą, jak ręką odjął. Grzaniec galicyjski jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z terenów dawnego zaboru austriackiego i tam prawdopodobnie okoliczna ludność zaczęła go przygotowywać jako pierwsza, by przetrwać chłodne zimowe wieczory.