Idealny prezent dla miłośnika kawy

Do kuchni By marcoula 0 Comments

Poszukując upominku dla fana aromatycznej i mocnej kawy, warto wziąć pod uwagę profesjonalny zaparzacz do kawy. Urządzenie nie należy do najdroższych, a dzięki niemu możemy wyczarować cuda. Oczywiście przed zakupem musimy dowiedzieć się, czy dana osoba nie posiada już go w swojej kuchni. Należy również mieć świadomość, że jest to tańszy zamiennik popularnych ekspresów ciśnieniowych. Wybadaj, czy dana osoba planuje zakup owego sprzętu, czy też nie.

źródło zdjęcia zaparzacza: ostry-sklep

Jak wybrać zaparzacz?

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest urządzenie. Za zaparzacz ze stopu aluminium zapłacimy o wiele mniej, jednak posłuży on stosunkowo krótko. Pomimo dokładnego czyszczenia, na urządzeniu pojawiają się brunatne plamy, które negatywnie wpływają na jakość kawy. Zakup jest opłacalny dla osób, które nie są pewne, czy zaparzacz zda egzamin i chcą go przetestować.

Dla osób, które szukają czegoś na lata najlepszą opcją jest zaparzacz wykonany ze stali nierdzewnej.

Jaka pojemność?

Zaparzacze do kawy występują w różnych pojemnościach. Wybierając model na prezent nie warto kupować ani zbyt dużego, ani zbyt małego. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup urządzenia umożliwiającego przygotowanie dwóch filiżanek kawy, czyli o pojemności około 400 ml.