Kieliszki do koniaku: co warto o nich wiedzieć?

Szkło By marcoula 0 Comments

Koniak jest jednym z najpopularniejszych alkoholi, a ze względu na swój smak i cenę, pojawia się na naszych stołach przy wyjątkowych okazjach. Jak go podawać? Najlepiej w odpowiednich kieliszkach.

Dlaczego wybór kieliszków jest tak ważny?

Dobrze dobrane kieliszki do koniaku pozwalają wydobyć więcej smaku i aromatu z tego alkoholu, mogą się też okazać rewelacyjną ozdobą naszego stołu. Wybór kieliszków, w których podawany może być koniak, jest coraz szerszy. Z jakich rozwiązań można skorzystać?


Kształt to podstawa

W przypadku kieliszków do koniaku, sprawą wyjątkowo ważną staje się ich kształt. Niska nóżka, szerokie dno – oto cechy typowe dla tego typu kieliszków. Dzięki temu możemy je trzymać w taki sposób, by nasza ręka powoli ogrzewała alkohol od spodu. Dlaczego jest to tak ważne? Bo dzięki temu można wydobyć z koniaku maksimum smaku, a przede wszystkim uwolnić jego zapach. Dzięki temu delektowanie się koniakiem sprawi nam jeszcze więcej radości i stanie się wyjątkowym rytuałem.

Jakie kieliszki można wybrać?

O ile kształt kieliszków do koniaków jest ściśle określony, o tyle ich wielkość oraz sposób zdobienia są kwestiami traktowanymi nieco luźniej. Dzięki temu na rynku pojawiają się kieliszki do koniaku o różnych rozmiarach. Większość z nich wykonana jest z cienkiego szkła, zdarzają się jednak i takie kieliszki, które fascynują pięknymi żłobieniami oraz zdobieniami. Możliwości jest sporo, zatem każdy z nas znajdzie taki zestaw kieliszków, jaki najlepiej sprawdzi się w jego domu.