Kilka pomysłów na dekorację ciast

Do kuchni By marcoula 0 Comments

Torty i ciasta z kremem to z całą pewnością jedne z najlepszych i najsmaczniejszych deserów jakie możemy przygotować i zjeść.

Samo przygotowanie ciasta pomimo, że jest dość trudne to korzystając ze sprawdzonego przepisu jesteśmy w stanie przygotować. Musimy tylko stosować się ściśle do wskazówek w nim zawartych inaczej może niestety wyjść nam „zakalec”. O tyle już zrobienie na nim dekoracji do prostych należeć nie będzie. Do przygotowania dekoracji będziemy potrzebowali nie lata wyobraźni i odrobinę estetyki, aby nasze ciasto ładnie wyglądało.

Dekoracja ciasta z kolorowych draży…

Chyba jedna z najprostszych metod dekoracji ciasta. Wystarczy abyśmy w sklepie kupili paczkę kolorowych draży, a następnie obłożyli nimi cały tort. Będzie on z całą pewnością wyglądał bardzo kolorowe i apetycznie. Nie od dziś przecież wiadomo, że nie tylko smak się liczy, ale również wygląd.

Szpryca cukiernicza – dekoracja z kremu

To już trudniejsza wersja dekoracji. Oprócz przygotowania smacznego kremu, musimy też mieć specjalną szprycę, która umożliwi nam dekorację. Szpryca cukiernicza dostępna jest praktycznie w każdym większym sklepie i umożliwi nam przy pomocy odpowiedniej końcówki dekoracyjnej stworzenie wyjątkowego tortu.

W zależności od zastosowanej końcówki w szprycy będziemy mogli zrobić dekorację w postaci szlaczków, bądź wykorzystując płaską końcówkę, stworzymy na torcie dowolny napis.

Ciasto udekorowane kremem możemy posypać, drobno startą czekoladą, lub skorzystać z czekoladowych ozdób dostępnych w każdym sklepie. Tak dobrane dodatki wzmocnią jeszcze bardziej efekt i wygląd naszego ciasta.