Marka Pyrex

Do kuchni By marcoula 0 Comments

Firma Pyrex jest marką obecną na rynkach światowych. Jej produkty są bardzo popularne i znane na całym świecie ze swojej wysokiej jakości. Są one niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni i nieocenioną pomocą przy gotowaniu i pieczeniu.

Marka Pyrex

Firma Pyrex powstała w 1915 r. Początkowo jej głównym produktem były przedmioty wykonane ze szkła żaroodpornego, które było odporne zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury. Stało się ono hitem, dlatego też firma zyskiwała na popularności. Marka Pyrex jako pierwsza stworzyła szkło żaroodporne, które posiadało bardzo wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych. Produkowane ono było nie tylko do wykorzystywania w gospodarstwach domowych, ale także na potrzeby różnego rodzaju laboratoriów chemicznych. Asortyment firmy obejmował akcesoria do pieczenia ciast, ciasteczek, tart, sufletów, a także dzbanek pomiarowy i wałek do ciasta. Następnie została wprowadzona seria pojemników służących do przechowywania żywności w zamrażarkach.

Oferta Pyrex

Akcesoria produkowane przez Pyrex z całą pewnością są obecne w wielu polskich domach. Aktualnie firma nie produkuje tylko produktów ze szkła żaroodpornego, ale wykorzystuje także takie materiały jak metal, ceramika oraz inox. Jej oferta już daleko wykracza poza hartowane szkło. Znajdują się w niej również różnego rodzaju patelnie, garnki, woki oraz rondle, czyli wszystkie akcesoria, które są niezbędne podczas gotowania. Marka Pyrex jest marką innowacyjną. Produkuje również takie niecodzienne produkty kuchenne jak kosz do gotowania potraw na parze.