Pierwsze sztućce dla starszaka

Do kuchni By marcoula 0 Comments

Atrakcyjne wizualnie sztućce kuchenne jak te – https://ostry-sklep.pl/sztucce, mogą zachęcić nawet największego niejadka do zjedzenia posiłku. Maluchy mają zwykle plastikowe łyżki i widelce, które sprawdzają się w przypadku miękkich dań. Kilkuletnie dzieci muszą opanować obsługę tradycyjnych sztućców (w tym noży). Nie jest to równoznaczne z tym, że trzeba zrezygnować z modeli dziecięcych. Z łatwością można znaleźć produkty, które swoją formą przypominają sztućce „dla dorosłych”, jednak ich rękojeść zdobiona jest motywami zwierzątek, samochodów, czy też bajek. W jakie komplety warto inwestować?

Atestowany materiał

Ważne jest, aby sztućce kuchenne dla dzieci były wykonane z certyfikowanych materiałów, które spełniają rygorystyczne normy oraz standardy. Lepiej zrezygnować z zakupu kompletu za kilkanaście złotych w supermarkecie. Trafną inwestycją będą sztućce ze stali nierdzewnej. Rękojeść powinna być wykonana z wysokojakościowego tworzywa sztucznego, które nie zawiera w swoim składzie żadnych szkodliwych związków.

Niebanalny design

Oczywistym jest, że dla dzieci w wieku przedszkolnym liczy się głównie wygląd wizualny. To właśnie ciekawy motyw umieszczony na łyżce, nożu, czy też widelcu może zachęcić do nauki. Właśnie dlatego komplet sztućców warto wybierać razem z maluchem.