Wszystko co trzeba wiedzieć o herbacie

Jedzenie By marcoula 0 Comments

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów. Pita jest w niemal każdym domu. Nie każdy jednak wie, że różne rodzaje herbat różnią się od siebie. Warto zatem wiedzieć kilka istotnych rzeczy o herbacie.

Czarna herbata i inne rodzaje
Zdecydowanie najpopularniejsza jest czarna herbata. To ona najczęściej pita jest w polskich domach. Dostępne są jednak także i inne rodzaje herbat. Wymienić można tu choćby herbatę zieloną, białą czy żółtą. Co ciekawe, wszystkie te herbaty produkowane są z tych samych liści. Różnica polega na sposobie ich obróbki.

Jakość herbaty
Sroko na rynku dostępne są różne rodzaje herbat to muszą się one różnić także pod kątem jakości. Warto wiedzieć jak ją ocenić. Dobry sklep z herbatami sprzedaje swoje produkty ze specjalnymi oznaczeniami. Dzięki temu można dowiedzieć się czy herbata została wyprodukowana z młodych liści, całych czy połamanych. Warto odwiedzić sklep internetowy z herbatami. Często na stronie sklepu publikowane są wszystkie oznaczenia i ich wyjaśnienie. Zawsze warto wybierać herbatę o najwyższej jakości. To gwarancja dobrego smaku i aromatu.

Herbaty ekspresowe
Oprócz herbat liściastych na rynku dostępne są również herbaty ekspresowe. Niestety charakteryzują się niższą jakością. Mają jednak swoje zalety. Herbatę ekspresową można bardzo szybko zaparzyć. Dostępne są także w różnych smakach. I co ważne, ich cena jest niższa w porównaniu z herbatami liściastymi.