Zdrowe odżywanie w czasie pandemii

Do kuchni By marcoula 0 Comments

Ogólnoświatowa pandemia całkowicie zmieniła nasze dotychczasowe życie. Pojawiły się całkowicie nowe zakazy i ograniczania. Z drugiej strony mamy zdecydowanie więcej wolnego czasu i możemy bez większego problemu skupić się na rzeczach, które do tej pory zaniedbywaliśmy. Jedną z nich może być na przykład zdrowe odżywania. Warto ten czas wykorzystać na eksperymenty w kuchni, próbowanie nowych dań.

Jak zdrowo się odżywiać bez wysiłku?

Do sklepu zawsze wybierajmy się z listą zakupów. To znacznie usprawni proces decyzyjny, a także unikniemy kupowania śmieciowego jedzenia. Przymusowa kwarantanna to doskonała okazja żeby wypróbować nowe przyprawy czy składniki. W naszym codziennym menu powinny pojawiać się warzywa i owoce. Jeżeli nie mamy dostępu do świeżych, to warto skorzystać z mrożonek. Są zdrowe, pełne witamin i minerałów, a przy tym nie kosztują zbyt wiele. To doskonała alternatywa dla codziennych wizyt w warzywniaku czy markecie.

Warto też zwrócić uwagę na sposób przygotowywania poszczególnych potraw. Jeżeli chcemy zgubić zbędne kilogramy to zrezygnujmy ze smażenia na bardzo głębokim tłuszczu. Zdecydowanie zdrowsze będzie pieczenie, grillowanie czy gotowanie na parze. Jeżeli mimo to nie chcemy zrezygnować ze smażenia to zdecydujmy się na nowoczesną patelnię. Bardzo dobrze sprawdzi się patelnia tefal titanium fusion 28. Dzięki niej będziemy mogli smażyć na minimalnej ilości tłuszczu.