Żyć smacznie i zdrowo

Do kuchni By marcoula 0 Comments

Zdrowy tryb życia staje się ostatnimi czasy bardzo popularny. Wciąż jednak spotyka się z niechęcią sporej grupy ludzi, którzy twierdzą, że zdrowe jedzenie nie może być wcale smaczne. Kompletnie nie jest to prawdą. Wcale nie trzeba robić rewolucji w swoim sposobie żywienia, by wprowadzić kilka niezwykle korzystnych dla organizmu zmian.

Ograniczenie soli

Niestety, wiele osób nie wyobraża sobie gotowanie bez używania soli. Tymczasem okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale i smaczne. Sól można zastąpić wieloma ziołami i przyprawami. Wcale nie trzeba jej używać, by otrzymać niezwykłą głębię smaku.

Nadmiar soli zatrzymuje w organizmie wodę, co prowadzi do nieestetycznych obrzęków. Ponadto ma niekorzystny wpływ na pracę nerek. Warto więc rozważyć rezygnację z tej niezdrowej potrawy, albo chociaż zminimalizować jej zużycie.

Własna produkcja

Wiele produktów spożywczych da się wykonać na własną rękę. Na przykład, zamiast kupować herbatki ziołowe, można ususzyć własnoręcznie zebrane zioła przy pomocy suszarka do żywności. Wysuszone w niej warzywa, które następnie zostaną zmielone, mogą stać się znakomitą przyprawą do potraw, w której nie będzie żadnych konserwantów. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że suszarki do żywności możne obecnie kupić niemal w każdym sklepie, także tych online.