Ciekawe funkcje dostępne w urządzeniach do hot dogów, których większość urządzeń nie obsługuje

Uncategorized By marcoula 0 Comments

Większość urządzeń do hot dogów posiada podobne funkcje, ale część z nich wyróżnia się na tle konkurencji. Co ciekawe, nie są to urządzenia za „miliony monet”, ale sprzęt, który z powodzeniem można wykorzystać również do zastosowań domowych.

Co potrafi zwykłe urządzenie do hot dogów?

Maszyna do hot dogów posiada specjalną końcówkę do podgrzewania bułek, komorę na kiełbaski (najlepiej z przegrodą) i – ewentualnie – szklany pojemnik, w którym będzie można przygotowywać coś na parze. Na tym możliwości standardowego podgrzewacza się jednak kończą.

Co potrafi wyjątkowe urządzenie do hot dogów?

1. Regulowana temperaturę. Bułkę można podgrzać do temperatury otoczenia (np. w 30 stopniach Celsjusza) lub też podwyższyć jej temperaturę tak, by była smaczna i chrupiąca. I właśnie dlatego część maszyn posiada funkcję regulowania temperatury podgrzewacza do 100 stopni.

2. Powiększona komora do gotowania na parze. W większej komorze można podgrzać więcej kiełbasek. To proste. Ale jeśli wprowadzi się do niej przegrodę, można na niej ugotować kilka potraw jednocześnie. Ponadto w większych komorach można ugotować np. kukurydzę, która jest letnim przysmakiem na większości polskich plaż.

3. Stal nierdzewna. Wykonanie powierzchni urządzenia ze stali nierdzewnej, znacznie skraca czas przygotowywania potraw i ułatwia późniejsze czyszczenie maszyny.

Podsumowanie

Powyższe „dodatki” są przykładem na to, że nawet niewielkie zmiany w sprzęcie do hot dogów, mogą znacznie ułatwić i skrócić pracę z tym urządzeniem.