Dlaczego warto zaopatrzyć się w zamrażarkę skrzyniową?

Sprzęt AGD By marcoula 0 Comments

Właściwe przechowywanie produktów żywnościowych jest kluczowe dla zapewnienia prawidłowej pracy każdego lokalu gastronomicznego. Jest to etap niezwykle ważny niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa – jest istotny zarówno w przypadku małych szkolnych stołówek, jak i wielkich, profesjonalnych restauracji. Nierzadko surowce i gotowe produkty muszą być mrożone, by można było je magazynować przez dłuższy czas. Do tego rodzaju zadań przeznaczone są właśnie zamrażarki skrzyniowe – sprawdź na sklep.technica.pl

Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

W  każdym przedsiębiorstwie gastronomicznym zachodzi potrzeba dłuższego przechowywania produktów spożywczych. Nawet w przypadku niewielkich zakładów nie wystarcza do tego jednak mała przestrzeń oferowana przez standardowe lodówki i wbudowane w nich zamrażarki. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą zamrażarki skrzyniowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia chłodnicze w kształcie skrzyni, które w swoim wnętrzu są w stanie zapewnić stałą temperaturę sięgającą nawet -26oC. Urządzenia tego typu charakteryzują się dużą pojemnością, więc pozwalają na składowanie pożywienia w ilościach odpowiadających potrzebom współczesnego przedsiębiorstwa gastronomicznego.

Jakie są zalety zamrażarek skrzyniowych?

Jedną z najważniejszych zalet sprzętu tego rodzaju jest jego energooszczędność. Wynika ona z zastosowania aluminiowej obudowy i pianki izolacyjnej, które bardzo dobrze zatrzymują przepływ ciepła, a co za tym idzie zmniejszają pobór prądu i związane z tym opłaty. Urządzenia te posiadają również wbudowane kółka, dzięki którym przemieszczanie ich, gdy zachodzi taka potrzeba, nie stanowi żadnego problemu. Niektóre modele podsiadają również elektroniczne wyświetlacze, które wskazują na aktualną temperaturę wewnątrz skrzyni.