Frytkownica o wielu zastosowaniach

Sprzęt AGD By marcoula 0 Comments

Nie każdemu będą potrzebne frytownice (https://www.gastropuls.pl/frytownice-gastronomiczne), chociaż większość osób uwielbia spożywać frytki. Można nawet wybrać urządzenie, które pozwoli na przygotowanie potraw bez dodatku tłuszczu. Świetną opcją dla osób, które nie chcą przytyć, pragną pozbyć się nadprogramowych kilogramów lub z jakichś powodów unikają tłuszczu, będzie frytownica beztłuszczowa. Umożliwia przygotowanie dań niskokalorycznych, więc nie trzeba odmawiać sobie ulubionych przysmaków. Za jej pomocą można zrobić chrupiące i złociste frytki, rozmaite dania mięsne i rybne. Jak widać, możliwości jest wiele, podobnie jak modeli frytkownic.

Pyszne i niskokaloryczne posiłki

Frytkownica kojarzy się wielu osobom z wysokokalorycznymi potrawami, ociekającymi tłuszczem. W praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej. Nie trzeba nawet zużywać grama tłuszczu, aby móc przygotować wyśmienite frytki, pączki lub faworki. Wystarczy wybrać frytkownicę beztłuszczową. Będzie to spora oszczędność czasu i wygoda. Frytkownica ma relatywnie niewielkie gabaryty, więc nie zajmuje wiele miejsca na blacie. Służy przede wszystkim do przygotowywania frytek chrupiących z wierzchu i miękkich w środku. Nowoczesne urządzenia mają już wyświetlacz z panelem elektronicznym, dzięki czemu można ustawić odpowiednie parametry, a całą resztą zajmie się frytkownica. Za jej pomocą można przyrządzić nawet pizzę, ciastka, podgrzać jedzenie itd.

Jak wybrać frytownicę?

Przy wybieraniu frytkownicy beztłuszczowej należy mieć na uwadze przede wszystkim jej moc, która decyduje o wydajności urządzenia. Im będzie ona większa, tym lepiej, bo skróci to czas przygotowania potraw. Oczywiście wraz ze wzrostem mocy rośnie również zużycie energii elektrycznej. Kolejną kwestią jest zwrócenie uwagi na dostępne tryby pracy. W zależności od wybranego modelu, frytkownica może być wyposażona w inne programy. Praktyczna będzie funkcja bezpiecznego rozmrażania, delikatnego pieczenia. Nie ma też problemu z dostosowaniem trybu do konkretnego rodzaju produktu. Pojemność ma również znaczenie. W przypadku wielu domowników konieczne będzie wyposażenie się w większą frytkownicę. W sprzedaży znajdują się nawet 5-litrowe frytkownice. Istotne będzie to, aby dopasować wielkość urządzenia do swoich indywidualnych, rzeczywistych potrzeb. Jakość wykonania to kolejne kwestia, na którą każdy powinien zwracać uwagę przy zakupie. Frytkownica nie powinna się nadmiernie nagrzewać podczas pracy. Dużym udogodnieniem będzie też panel elektroniczny i sygnał dźwiękowy informujący o gotowości przygotowanego dania.