Jak używać worków próżniowych do przechowywania?

Przybory do kuchni By marcoula 0 Comments

Worki próżniowe to przydatny wynalazek ludzkości, doceniany przez doświadczone gospodynie domowe. Są one specjalnie zaprojektowane do bezpiecznego przechowywania ciepłych koców i poduszek, tekstyliów domowych, kurtek puchowych, płaszczy, swetrów, sezonowych ubrań dziecięcych. Dzięki nim nieporęczne przedmioty zajmą pół lub trzy razy mniej miejsca, a na półkach zapanuje ład i porządek.

Użyteczne podciśnienie

Worek próżniowy to worek do pakowania wykonany z bardzo grubego polietylenu (do 100 mikronów) z zamkiem błyskawicznym i zaworem odpowietrzającym.

Zasada działania opiera się na właściwościach próżni – przestrzeni bez powietrza. Obniżając ciśnienie w zamkniętym worku, tworzymy środowisko, w którym procesy utleniania ulegają spowolnieniu, zmniejsza się przewodność cieplna i absorpcja wilgoci oraz zanikają warunki dla organizmów żywych.

Zalety tego typu opakowań są niezaprzeczalne:

  • Ochrona. Wysokie właściwości barierowe i szczelne opakowanie niezawodnie chronią zawartość przed kurzem, obcymi zapachami, wilgocią i szkodnikami.
  • Wytrzymałość. Trwałość mechaniczna materiału, konstrukcja zamka i zaworu umożliwia wielokrotne używanie worka poprzez usuwanie ubrań lub tekstyliów w miarę potrzeb.
  • Wygoda. Przezroczyste tworzywo sztuczne ułatwia znalezienie potrzebnej rzeczy.
  • Artykuły pakowane pod ciśnieniem zmniejszają się kilkakrotnie, co pozwala zaoszczędzić miejsce na półkach.woreczki do pakowania próżniowego

Przygotowywanie przedmiotów do przechowywania

W worku próżniowym należy przechowywać wyłącznie czyste i suche przedmioty. Jeśli nie zastosujesz się do tej zasady i zapakujesz je brudne lub wilgotne, po otwarciu torby będziesz rozczarowany nieprzyjemnym zapachem stęchlizny z drugiej ręki. Dlatego pierwszym krokiem w przygotowaniach jest ich umycie, oczyszczenie, wysuszenie i przewietrzenie. W przypadku małych przedmiotów należy stosować woreczki do pakowania próżniowego 60×50 cm , 75×55 cm, w przypadku nieporęcznych przedmiotów – 90×70 cm lub 125×70 cm.