Komplety obiadowe – klasyka, czy nowoczesna ekstrawagancja?

Uncategorized By marcoula 0 Comments

Komplet obiadowy to coś, co powinno znaleźć się w każdym domu. Niezależnie od tego, czy chcesz zjeść spokojnie posiłek w towarzystwie najbliższych, czy też zapraszasz znajomych na wystawne przyjęcie, ładna zastawa zdecydowanie poprawi komfort jedzenia. Jaki jednak model talerzy, półmisków i innych elementów wybrać, by sprawdził się przez lata?

Komplet obiadowy w stonowanych barwach

Ponadczasowa biel, śmietanka lub kość słoniowa to kolory, które obronią się zawsze. Taka barwa zastawy będzie dobrze prezentować się w połączeniu z gładkim, ale także wzorzystym obrusem. Neutralne odcienie porcelany lub kamionki są również świetnym rozwiązaniem dla fanów dodatków wszelkiego rodzaju.

Gładkie, jasne talerze nie będą konkurować z kwiatami, świecami, rzucającymi się w oczy serwetkami czy innymi dekoracjami, które aktualnie są modne. Ponadto takie komplety obiadowe nie wyjdą z mody nigdy, dlatego będą dobrze wyglądać na Twoim stole przez wiele długich lat.

Komplety obiadowe o nieoczywistych kształtach

W sklepach z elementami zastawy stołowej dominują komplety o klasycznych kształtach, czyli okrągłe talerze obiadowe, talerze głębokie i ewentualnie owalne półmiski. Przeważnie jest to najlepszy i najpraktyczniejszy wybór, jednak na sklepowych pólkach znajdziesz także modele kwadratowe, prostokątne, a nawet trójkątne. O ile nie prowadzisz restauracji, takie zestawy mogą okazać się najzwyczajniej niefunkcjonalne.

Poszczególne części kompletów obiadowych w niestandardowej formie często nie mieszczą się do zmywarek i mikrofalówek. Poza tym nieregularne krawędzie oraz narożniki są bardzo podatne na obtłuczenia. Z tego względu najlepiej wybrać ponadczasową zastawę z okrągłymi talerzami w jasnych odcieniach.

Kupując komplety obiadowe, musimy pamiętać, że jemy także oczami. Potrawy zawsze wspaniale prezentują się na białym lub kremowym tle, ale nie możemy powiedzieć tego samego o wszelkich odcieniach czerwieni lub niebieskiego. Chcąc mieć talerze na lata, wybierz prosty, ponadczasowy minimalizm z nowoczesnym twistem w postaci ładnego wzoru.