Na co zwrócić uwagę kupując piec do piekarni?

Uncategorized By marcoula 0 Comments

Na rynku jest tak wiele różnorodnych, nowoczesnych modeli pieców piekarniczych, że trudno szybko podjąć decyzję. Warto sprawdzić więc oferty przynajmniej kilku producentów, by przekonać się, czym różnią się konkretne modele. Taki piec piekarniczy powinien klientowi posłużyć przez wiele lat, więc nie należy na nim oszczędzać. Na co więc trzeba zwrócić uwagę? Podpowiedź poniżej.

Wyposażenie do piekarni i cukierni

piec-konwekcyjno-parowy-g10e

Trzeba przyznać, iż w piekarniach i cukierniach piec odgrywa zdecydowanie najważniejszą rolę. Przeważnie w takich miejscach sprzęt ten „pracuje” przez kilkanaście godzin w ciągu dnia, dlatego też trzeba zwrócić uwagę na to, by był nowoczesny, łatwy w obsłudze i wykonany z dobrych jakościowo materiałów. Dobrze również postawić na model łatwy w czyszczeniu.

Bezawaryjny, niezawodny i w przystępnej cenie

Klienci, którzy chcą kupić, piec do piekarni doskonale wiedzą, iż jest to dość spory wydatek. Dlatego też większość z nich ma naprawdę duże oczekiwania co do tego sprzętu. Przede wszystkim piec do piekarni powinien być nowoczesny, bezawaryjny, solidnie wykonany i
musi być wyposażony w wiele rozmaitych funkcji. Nawet gdy w danym miejscu piecze się tylko jeden rodzaj wypieków, dobrze postawić na model, w którym bez problemu szybko zmieni się temperaturę, poziom wilgotności w komorze, czas pieczenia itp. Bardzo popularne w ostatnim czasie są piece, w którym można wypiekać przeróżne wypieki od podstaw, jak również odgrzewać niektóre produkty. Taki piec doskonale sprawdzi się nie tylko w piekarni, ale również w restauracji oraz w kawiarni. Właściciele piekarni i cukierni dbają również o to, by w ich lokalach znalazł się piec ekonomiczny. To ważne, by nowoczesny model nie pobierał aż tak dużo prądu i nie powodował gwałtownego wzrostu rachunków. Warto więc zwrócić uwagę nad tą kwestię.