Prozdrowotne właściwości macierzanki

Jedzenie By marcoula 0 Comments

Macierzanka piaskowa to bardzo popularna roślina, która ma liczne właściwości prozdrowotne. Wśród nich można przede wszystkim wymienić regenerację skóry, a także ułatwienie oczyszczania oskrzeli.

Regeneracja skóry
Z całą pewnością można stwierdzić, że macierzanka piaskowa to roślina o bardzo korzystnych właściwościach. Przede wszystkim w fantastyczny sposób wpływa ona na stan skóry, co sprawia, że lepiej się ona regeneruje. Dodatkowo macierzanka posiada silne działanie bakteriobójcze, a także przeciwzapalne i ściągające. Z powodzeniem może być stosowana zewnętrznie na skórę. Można ją stosować w formie okładów podczas takich dolegliwości jak wrzody, oparzenia czy też inne zranienia skóry. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto zmaga się z tego rodzaju problemami.

Ułatwienie oczyszczania oskrzeli
Macierzanka piaskowa w bardzo korzystny sposób wpływa również na oczyszczanie oskrzeli. Do tego celu najczęściej stosowany jest wyciąg z rośliny, który posiada właściwości wykrztuśne. Dzięki stosowaniu tego rodzaju wyciągu produkcja śluzu zostaje zwiększona, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas występowania męczącego suchego kaszlu. Z powodzeniem macierzankę mogą również stosować palacze, a także wszystkie osoby cierpiące na nieżyt oskrzeli. W bardzo dobry sposób oczyszcza drogi oddechowe, a także ułatwia oddychanie. Ma również działanie odkażające, dlatego można ją stosować w formie inhalacji.